Хліб «Pain Héloïse»


Pain HeloiseПоставивши собі мету на початку року споживати лише свіжі, поживні продукти, я зрозумів, що це неначе відмовитися від продуктів, до яких звик і якими насолоджувався протягом багатьох років.  Це рішення було прийняте у зв’язку з великим почуттям емпатії  до 10-річної дочки мого хорошого друга Елоїзи, якій лікарі заборонили споживання усіх молочних продуктів. Французька дівчина, яка більше не може їсти морозиво, вершкове масло або сир? І це не кажучи про заборону їсти збагачений маслом  хліб та випічку, якими так славиться Франція. Цю ситуацію необхідно виправляти!

У більшості солодких хлібів міститься і масло, і молоко, завдяки яким м’якушка виробів є м’якою та ніжною. Саме це і є характерною рисою для цих виробів. Але хто  сказав, що жир і молоко повинні бути лише тваринного походження? Ідеальним джерелом цих же немолочних інгредієнтів є кокос. Кокосове молоко, хоч і є немолочним продуктом, все ж є хорошим джерелом кальцію, а кокосова олія надає багатого кокосового аромату, який чудово підійде будь-якому солодкого хліба.

Нектар агави, замість звичного цукру, закриває список еклектичних  інгредієнтів.  Аромат цього хліба при випічці просто неможливо передати словами.  А м’якушка хліба має  легку пористу структура, як в найкращій булочці-Бріош.

Елоїза, цей хліб спеціально для Тебе!

Інгредієнти:

  • 500 г борошна пшеничного
  • 205 г кокосового молока не солодкого
  • 1 велике яйце
  • 10 г миттєвих сухих дріжджів
  • 5 г сіль
  • 120 г світлого нектару агави
  • 55 г нерафінованої кокосової олії
  • 4 ч. л. ванільного екстракту
  • Яєчна замазка, якщо необхідно

У чашу міксера змішуємо борошно, дріжджі і сіль. В окремій посудині розмішуємо  яйце, нектар агави, ванільний екстракт і кокосове молоко. Рідка суміш збивається вінчиком до однорідної маси. Ця рідина потім додають до суміші борошна та об’єднані інгредієнти змішують  за допомогою міксера на 2 швидкості, поки всі інгредієнти не будуть вимішані, близько 2 хвилин. Потім швидкість міксера збільшується д позначки 3 і працює в такому режимі протягом 10 хв. До утворення однорідної маси.  Під час замісу необхідно кілька разів зупинити міксер і вимішати вручну для додавання кокосової олії.

Потім замішене тісто поміщається в злегка змащений кокосовою олією контейнер і закривається для бродіння протягом 1 год. при температурі  25°С. після цього як тісто побродило його розділяють на чотири частини, кожна з яких попередньо формується в  пасмо, і витримується при кімнатній температурі під кришкою протягом 10 хвилин.  Шматки тіста потім формуються в 25-сантиметрові довгі джгутики, два з яких сплітаються між собою (один навколо одного) і поміщаються в злегка змащені кокосовою олією форми для випікання. Дві другі скрутити таким же чином. Форму накривається харчовою плівкою і вистоюється при температурі 25°С протягом 1 год. Після того, як тісто підійде змастити його яйцем і поставити в духовку, нагріту до температури 190°С. Випікається протягом 30 хв.  до рум’яного кольору . Перші 10 хвилин необхідно збризкувати водою. Після того як хліб спікся, його виймається з форми і дається охолонути на решітці.

Джерело: breadcetera.com

Comments are closed.