Міфи про хліб


Міфи про хлібНарод  не дарма сказав: хліб усьому голова. Погодьтеся. Своє життя важко уявити  без цього продукту. Та чи все, що про нього кажуть, відповідає істині? Є різні думки щодо вживання хлібобулочних виробів. Одні вважають, чим менше ми їмо хліба, тим стрункіший стан маємо. Інші, навпаки, пельмені їдять з хлібом, і навіть не гладшають.

Який же хліб найбільш корисний для вживання? У своєму дослідженні натрапили на 6 міфів про хліб.

МІФ №1 – свіжий хліб шкідливий для шлунка.

Фахівці запевняють – це не зовсім так. Якщо у вас нульова кислотність, свіжий шмат хліба буде навіть корисним. В разі ж, коли маєте захворювання органів травлення, тоді вживайте хліб підсушений чи навіть вчорашньої випічки. Тоді шлунковий сік виділятиметься у меншій кількості.

МІФ №2 – висівковий хліб корисніший, ніж з борошна вищого ґатунку.

Це вірно у тому випадку, якщо ваш шлунок  не потребує механічної пощади. Пшеничні висівки багаті на вітаміни групи В, магній, калій та клітковину. А в разі виготовлення борошна вищого ґатунку, вони майже повністю видаляються. Через це цінну сировину застосовують у лікувальній кулінарії для додавання у борошняні вироби, каші, супи, а також для приготування вітамінного напою – висівкового відвару. Страви з висівками використовують в разі гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, атеросклерозу, ожирінні, жовчнокам’яній хворобі та інших.

МІФ №3 –  якщо бажаєте схуднути,  їжте чорний хліб.

Цілком ймовірно, адже пшеничний хліб містить більше білків та крохмалю, ніж житній. Хоча основні характеристики калорійності все ж залежать від якості борошна, з якого й виготовляється хліб. Чим тонший млив і вищий ґатунок борошна, тим менше у ньому білків та мінеральних речовин, вітамінів, клітковини, проте більше крохмалю.

Пам’ятайте – білки і чорного, і білого хліба з обдертого зерна, або, як кажуть, дерті, засвоюються на 75 %, а з борошна вищих сортів – вже на 85.

МІФ №4 – хліб із додаванням горіхів та родзинок корисніший за «звичайний».

Тут якраз можна суперечити, хоча і горіхи, і насіння, і сухофрукти ясна річ, корисні. Втім, у загальній масі хліба, який ми з’їмо під час сніданку чи обіду, цих інгредієнтів замало для того, аби їх серйозно розглядати як джерело необхідних сполук. Через це сміливо можна дозволити собі обирати хліб за смаком.

МІФ №5 – хліб – джерело вітамінів у лікарському харчуванні.

Хліб, особливо із борошна нижчих сортів, справді багатий на вітаміни групи В, зокрема – тіамін. Тому його, разом з горохом, яєчними жовтками та свининою включають до раціону в разі авітамінозу чи гіповітамінозу.

МІФ №6 – чорний хліб корисніший за білий.

Ця думка хибна.  Зокрема, пшеничний хліб має більшу пористість, меншу кислотність та легше перетравлюється, ніж житній. До всього ж, у шлунково-кишкових дієтах використовується білий хліб. Хоча вчені довели, що в разі вживання саме житнього хліба знижуються  онкологічні захворювання кишечника і зменшується кількість хворих, які страждають на порушення апетиту та травлення, діабет та атеросклероз. Крім того, науковці доводять, що чорний хліб сприятливо впливає на репродуктивну функцію. Може й недарма в народі живе приказка – «ешь хлеб ржаной, не уснёшь с женой».

Джерело: https://spojivach.info

Comments are closed.