Хліб з тахіні (Хліб з сезамовою пастою)


Хліб з тахініЯкщо Ви коли-небудь мали можливість скуштувати шматок халви, цього солодкого, щільного смаколика, в основі якого насіння кунжуту, то Ви зрозумієте чому більшість людей закохана у смак кунжуту з самого дитинства. Насіння кунжуту і хліб  – класичне поєднання.  Його використовують і для посипання поверхні буханки, і у поєднанні з іншим насінням, горіхами чи зерновими, як частину мультизернового хліба. Насіння кунжуту надає виробам унікальний багатий аромат, який чудово доповнює тісто з добре-ферментованої пшениці. Метою створення цього хліба було отримати тонкий аромат кунжуту, який пронизував би всю хлібну м’якушку, а не інтенсивний насичений смак, як при додаванні цільного кунжуту в тісто. Паста «Тахіні» зі смаженого кунжуту широко використовується в близькосхідній кухні і є доступною у супермаркетах та спеціалізованих магазинах для приготування страв народів Близького Сходу. На додаток до своїх ароматних властивостей, тахіні-паста також містить достатню кількість кунжутової олії, яка надає виробу красиву ніжну м’якушку. Для тих, хто любить більш насичений аромат кунжут, можна сміливо збільшувати кількість пасти у виробі.

Інгредієнти:

  • 770 г пшеничного борошна
  • 515 г води
  • 15 г сіль
  • 240 г зрілої закваски ( 60% вологості)
  • 50 г Tahini

Воду і 50 г борошна додають в чашу міксера і збивається на 3 швидкості з використанням збивачки до утворення стабільної, пінистої емульсії, близько 1 хвилини. Потім додається решта борошна і замішується на 2 швидкості за допомогою насадки для тіста – «гака-спіралі», поки все борошно не замішається, близько 2 хвилин. Після цього чашу необхідно накрити поліетиленовою плівкою і  вистояти тісто при кімнатній температурі  протягом 30 хв. Після цього додається закваска та сіль і замішується тісто на 3 швидкості протягом 3 хв. На останок додається Тахіні, і замішується на 2 швидкості близько 2 хв.  Потім тісто поміщається в злегка змащений контейнер, накривається і залишається бродити протягом 4 годин. Після 4-годинної першої ферментації тісто ділиться на дві частини, сформовані у кулі. Після того як тісто відпочине протягом 15 хв. в посудині, накрій плівкою, частинам тіста надається продовгувата форма з повздовжнім розколом.

Переглянути зразок надання форми. Сформований хліб поміщається, перевернутий розрізом донизу, у форму для випікання. На дно форми попередньо насипається насіння кунжуту. Форму накривається харчовою плівкою і знову проходить процес  другої ферментації при температурі 25 °С протягом 2 год. Після другого бродіння, хліб завантажується в духовку і випікається при температурі  210 °С протягом 40 хвилин, зі застосуванням пари протягом перших 20 хвилин. Спечений хліб залишають відкритим . У результаті на Вашому столі опиняється ароматна хлібина з ніжною м’якушкою з тонким горіховим ароматом, який не пригнічує  природній смак закваски.

Джерело: Bread cetera

Comments are closed.