Наше здоров’я в наших тарілках


article3307Здорове харчування – профілактика діабету.
На підставі багаторічних досліджень впливу раціону на стан здоров’я, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я розробила 12 принципів здорового харчування. Саме воно є основою профілактики і лікування захворювань, пов’язаних з порушенням обміну речовин, зокрема діабету. Тож для того, щоб уникнути недуги, слід дотримуватися декількох простих загальновідомих правил:
1. Основу харчового раціону повинні складати різноманітні продукти, перш за все, рослинного, а не тваринного походження.
2. Кілька разів на день необхідно вживати хліб, зернові продукти, макаронні вироби, рис або картоплю. За рахунок цієї групи в організм має надходити більше половини добової енергії, адже ці продукти містять мало жирів і багаті білками, харчовими волокнами і мінеральними речовинами.
3. Щодня необхідно вживати не менше 400 г різноманітних овочів (крім картоплі) та фруктів місцевого походження. Найкраще споживати їх свіжими. Якщо ж такої можливості нема, підійдуть свіжозаморожені або сушені.
4. Необхідно підтримувати масу тіла в рекомендованих межах індексу маси тіла 20-25. Для цього кількість енергії, яка надходить з їжею, має врівноважуватися кількістю енергії, яку ви витрачаєте. Рівень фізичної активності можна збільшити за рахунок щоденної швидкої (6 км/год) ходьби протягом 30 хвилин. Корисні також їзда на велосипеді, плавання та біг.
Зменшувати вагу потрібно повільно, приблизно 0,5 кг на тиждень. Неефективними є експрес-дієти для швидкого схуднення, голодування, а застосування проносних засобів та лікарських препаратів навіть небезпечні.
5. За рахунок жирів має поповнюватися не більше 30% добової потреби в енергії. Рекомендовано, по можливості, замінювати тваринні жири рослинними.
6. Жирне м’ясо та м’ясні продукти слід замінити квасолею, бобами, сочевицею, рибою, птицею або нежирним м’ясом. Ковбаса і м’ясні консерви містять велику кількість насичених жирів, які сприяють розвитку атеросклерозу. Тому їх потрібно вживати лише зрідка.
7. Необхідно вживати молоко та молочні продукти (кефір, йогурт) жирністю не більше 2,5%, сири з низьким вмістом жиру і солі.
8. Перевагу слід надавати продуктам з низьким вмістом цукру.
Згідно з новими стандартами ВООЗ, щоб не завдати шкоди здоров’ю, добове споживання цукру не має перевищувати 5% всіх споживаних калорій, тобто шість чайних ложок цукру (25 г). Ця норма розрахована для дорослої людини з нормальним індексом маси тіла.
Багато хто помилково вважає, що мед і сухофрукти «безпечні» для обміну речовин. Це міф, мед – той же цукор.
Особливо слід обмежити вживання солодких газованих напоїв, адже одна баночка «Кока-Коли» містить 7 чайних ложок цукру, склянка лимонаду – 5,5.
9. Загальне споживання солі має бути не більше однієї чайної ложки (6 г) на день, включаючи сіль, що знаходиться в хлібі, готових стравах, в’ялених, копчених або консервованих продуктах.
10. Допустима норма вживання алкоголю – 20 г в день.
11. Їжу слід готувати безпечним і гігієнічним способом: з малою кількістю жиру, на пару, запікаючи у духовці.
12. Слід сприяти виключно грудному вигодовуванню немовлят протягом перших 6 місяців життя. Рекомендовано протягом перших років вводити корисні продукти і формувати корисні смакові переваги.
Рекомендації нескладні, тож спробуйте їх дотримуватися.
Наше здоров’я в наших руках. І в наших тарілках.
За інформацією ресурсу https://sudak.me/articles/interesting/zdorovoe-pitanie-profilaktika-diabeta.html

Comments are closed.