Якщо мучить печія


Дієта при печії описує меню, засноване на продуктах, які насправді здатні за невеликий час ефективно «остудити» шлунок і стравохід. У раціон харчування входять страви, що сприяють зниженню кількості шлункової кислоти. Приміром, шведськими вченими було доведено, що при щоденному вживанні цільнозернового хліба, збагаченого клітковиною, удвічі знижується ризик розвитку хронічної печії, передає Інтернет-видання Pannochka.net .

pechia Користь клітковини
 Насправді клітковина активно поглинає нітрити, які сприяють утворенню в організмі оксиду азоту. Через наявність цього газу послаблюється системна робота люка в нижньому відділі стравоходу, що в результаті провокує приступи печії. Тому продукти багаті клітковиною обов’язково повинні входити в дієту при печії. Варто відзначити, що артишоки дуже швидко й ефективно знижують кислотність шлунка. До багатих клітковиною продуктів відносяться: яблука, капуста, кавуни, цільнозерновий хліб, сочевиця, майже всі фрукти, несолоний попкорн.

Спеції й напої в дієті при печії
 Не варто дивуватися тому, що й спеціям знайшлося місце в даній дієті. Справа в тому, що печія виникає не через вживання гострої їжі, а через харчування кислим, солоним і жирним, і цей факт був доведений ученими. Таким чином, куркума, кориця, імбир відмінно вписуються в дієту при печії, і не тільки не провокують «пожежі», але навіть допомагають у її «гасінні».

У дієті при печії показані такі напої, як відвари з кореня тирличу й в’яза, які продаються в сухому вигляді в аптеці. Вони особливо корисні як під час приступів, так і для профілактики. Вода є важливою частиною дієти, оскільки вона змиває шлункову кислоту зі стінок стравоходу назад у шлунок, а також частково розчиняє концентрат шлункової кислоти. Тому дієта рекомендує вживання близько 2 л води в добу, при рівномірному розподілі протягом усього дня.

Заборонені продукти
 В дієті при печії заборонено вживати такі продукти як: шоколад, алкоголь, солоні продукти, кофеїномісткі напої. Справа в тому, що така їжа розслаблює нижній сфінктер стравоходу й він перестає щільно закриватися. Також табу накладається на молочні продукти, оскільки через них у кілька раз підвищується утворення шлункової кислоти. Однак знежирене молоко припустиме. Цікаво, що навіть ментол, що міститься в цукерках і жуйках, теж негативно впливає на організм під час печії.

Comments are closed.