Гречаний хліб


Щільний хліб з дрібнопористою м’якушкою. Смак у нього солодкуватий, але не такий як, у заварних житніх хлібів, а на свій лад. Запах – хлібний, з гречаною ноткою. Якщо ви любите гречані млинці, спробуйте і гречаний хліб!

grechanyi hlibНа форму об’ємом 1,5 л.:

  • 180 г освіженої закваски 100%-вої вологості на житньому обдирному борошні;
  • 250 г пшеничного борошна 1-го або вищого сорту;
  • 100 г гречаного борошна;
  • 60 г житнього обдирного борошна;
  • 180 г води;
  • 50 г молока;
  • 10 г солі.

Розчиніть сіль у воді. Влийте воду і молоко в миску з борошном, викладіть туди ж закваску і вимісіть важке, щільне, липке тісто (протягом 20 хвилин). При необхідності додайте ще води. Покладіть тісто в чисту миску, змащену олією, затягніть миску плівкою і залиште для бродіння на 1,5-2,5 години.

Формування та вистоювання

Тісто, яке збродило перекладіть на посипану борошном робочу поверхню і розкачайте або розплюсніть в довгий вузький пласт, ширина якого повинна бути трохи менша за довжину форми. Не дуже сильно розтягуйте тісто, тому що у нього слабка клейковина. Якщо тісто погано тягнеться, дайте йому пару хвилин відпочити. Починайте скручувати тісто в рулет з коротшої сторони, запечатуючи на кожному витку ребром долоні. Гарненько защипніть шов з краю рулету, переверніть заготовку швом вниз. Перекладіть її в змащену жиром форму і накрийте форму пластиковим пакетом. Вистоювання займає 1,5-2,5 години або довше, час підйому залежить від сили закваски. Перед випічкою змочіть верх буханки теплою водою за допомогою пекарської кисті.

Випічка

При  230° С протягом 10-15 хвилин з парою, потім при 200° С без пари до готовності, всього 45-50 хвилин.

Відразу після випічки змастіть верхню скоринку гарячого хліба теплою водою або рослинним маслом. Дайте хлібу охолонути кілька хвилин у формі, потім вийміть його з форми і остудіть на решітці.

У гречаний  хліб добре додати темний ароматний мед або патоку.

Джерело: Анна Китаєва «Хліб для здоров’я»

Comments are closed.