Всеукраїнська асоціація пекарів закликає скасувати регулювання цін


Всеукраїнська асоціація пекарів звернулася в Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Верховну Раду, АМКУ і Госрегуляторную службу з проханням скасувати постанову Кабміну №1548 від 25.12.96 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін” (із змінами). Про це йдеться в листі асоціації, наявному в розпорядженні ІА “АПК-Інформ”.

85314c9315d867cadc1815d78e071873У листі наголошується, що надмірне регулювання в галузі значно погіршує умови ведення бізнесу. Для поліпшення ситуації пропонується перейти від цінового регулювання до адресної допомоги, налагодити місцевими органами влади облік всіх підприємств, які займаються виробництвом і реалізацією хліба і хлібобулочних виробів.

Також асоціація пропонує “ініціювати розгляд питання про встановлення єдиної схеми ведення бізнесу і єдиних правил формування цін на продукцію усіма хлібопекарськими підприємствами, створити рівні умови конкуренції на ринку шляхом забезпечення дотримання всіма виробниками вимог податкового законодавства, офіційної зайнятості найманих працівників, вимог законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів, в т. ч. з урахуванням вимог систем контролю на виробництві (НАССР та ін), проведення належного лабораторного контролю, дієвих механізмів державної підтримки хлібопекарських підприємств”.

Нагадаємо, що зазначена постанова дозволяє міським радам регулювати торговельні надбавки до оптової ціни виробника в т. ч. на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, а також граничні рівні рентабельності виробництва борошна та оптово-відпускні ціни на борошно і крупи шляхом декларування їх змін. Документ планувалося скасувати на засіданні Кабміну, однак постанову було знято з розгляду.

Зазначимо, що Мінагропрод, а також асоціація ” Борошномели України” підтримують скасування даної постанови.

Джерело: apk-inform.com

 

Comments are closed.